marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży jubilerskiej znajdziemy sporo linii modeli. Jakie cechy łączą ich wyroby? Przede wszystkim kruszce, jakie wybierają do produkcji jubilerskich kolekcji, ale również jakimi dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skupimy się na dodatki. Dokonamy ich podziału i delikatnie przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są zazwyczaj produkowane krzemionki z piasku, a prościej ze specjalistycznego szkła. Projektanci nierzadko umieszczają je w mniej drogich wzorach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania wiązki światła. Jest także widocznie twardsze od tego powszechnego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego szkła pozostaje zachodnia firma Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny chętnie wykorzystywany element ozdobny. Samą cyrkonię tworzy się całkowicie syntetycznie. Cyrkonia jest niebywale gęsta, co więcej można ją dowolnie farbować. W branży jubilerskiej ta imitacja diamentu popularny jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną jest niska cena.

Kamienie Szlachetne – najdroższe z dodatków wkładanych w biżuterię. Wyróżniamy ich w przyrodzie całkiem dużo. Ale, dziś zawęzimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla laików, jest on oliwkowy. Znajduje Uznanie jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Jest bardzo gęsty i kruchy.

Rubiny są nieomalże najdroższym kamieniem, ponadto pochodzą z gatunku korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich nierzadko można dostrzec głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – są bardzo popularne w branży złotniczej. Identycznie do szafirów należą do grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Duża ilość producentów produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy mówić niebywale krótko. Są najtwardsze z istniejących na ziemi minerałów oraz również najwięcej warte.

Omówiliśmy najpopularniejsze dodatki używane do dekorowania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty